Nie jest łatwo być compliance.

Nie jest łatwo być compliance. W 2016 roku powstało 2306 ustaw i rozporządzeń, a bieżący rok nie zapowiada się gorzej. Aby zapoznać się ze wszystkimi zmianami, przeciętny człowiek musiałby spędzić około czterech godzin dziennie nad lekturą około 30 tysięcy stron przepisów. Zarówno wśród wprowadzonych, jak i planowanych zmian, są takie, o znaczącym wpływie na funkcjonowanie praktycznie każdej firmy na rynku. Bieżąca aktualizacja wiedzy w zakresie zmian prawnych, w tym systemowych i podatkowych, oraz umiejętność ich właściwej interpretacji należy do obowiązków każdego managera i właściciela firmy. Znajomość prawa pozwala na skuteczne zapobieganie stratom, nadużyciom i wykorzystaniu firmy do działalności przestępczej.  Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie nawet sprawy z wagi przepisów, których nieprzestrzeganie może się skończyć dotkliwą karą finansową, utratą reputacji, a nawet bankructwem firmy. Zapobieganie niedostosowaniu do przepisów oraz przeciwdziałanie nadużyciom jest tematem przewodnim warsztatu organizowanego przez firmę ReConferences, a zagadnienia, które zostaną poruszone, to m.in.: projekt nowych przepisów w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy • uszczelnianie systemu podatkowego • nowe przepisy w zakresie komitetów audytu • zmiany w zakresie zwrotu VAT • konfiskata rozszerzona • dane osobowe – RODO – praktyczne wskazówki • karuzele VAT • split payment. Wśród wykładowców znajdą się (jak zawsze) są praktycy, prawnicy i eksperci branżowi.

 Dla czytelników Forum Compliance mam jedno zaproszenie na to wydarzenie.  Wystarczy przesłać maila z imieniem i nazwiskiem na adres: info@forumcompliance.com i odpowiedzieć na pytanie TAK/NIE: „ Czy po wdrożeniu nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, moja firma będzie musiała spełnić dodatkowe wymagania?”. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Jeżeli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, to tym bardziej te warsztaty są dla Ciebie i Twojej firmy. Zapraszam w imieniu organizatora, Rafała Szarego i ReConferences.
Link do wydarzenia: http://reconferences.pl/events/naduzycia/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.